WhatsApp Takip Nasıl Yapılır – Hangi Yollar İzlenir?

Yaşadığımız 21. yüzyıl teknolojisinde imkanlarımız neredeyse sınırsız. Her saniye yenilenen, güncellenen teknoloji sayesinde aradığımız ve ihtiyacımız olan hemen hemen her şey ellerimizin altında. Özellikle akıllı telefonların ve 4G’nin hayatımıza girmesinden sonra pek çok iletişim aracının pabucu dama atıldı.

Artık günlük iletişim ihtiyacımızı karşılayan WhatsApp isimli telefon uygulamamız var. Arkadaşlar, sevgililer, iş arkadaşları, aile bireyleri ve iletişime geçmek istediğimiz herkesle iletişim yolumuz artık WhatsApp. Peki iş böyle olunca akıllara şu soru geliyor: ‘whatsapp takip işlemi yapabilir miyim?’.

Sorunuzun cevabı evet. Eğer siz de sevgilinizin sizi aldattığını düşünüyor ve kanıtlayamıyorsanız, o saatlerini harcadığı whatsapp uygulamasında ne olup ne bittiğini görmeniz mümkün.

 

Kimler Uzaktan WhatsApp Takip Yapmak İsteyebilir ve Neden?

WhatsApp takip etme için çeşitli nedenlerimiz olabilir. Bunlardan bazılarını aşağıda özetleyeceğim.

Çocuklarını Koruma Amacıyla Ebeveynler

İster büyük şehirlerde yaşayın ister küçük yerleşim birimlerinde, çocuklarınızn güvenliğinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Özellikle de akıllı telefonlarla birlikte çocuklarınız hele de ergen çocuklarınız sizinle neredeyse hiç iletişim kurmuyor, tüm dünyası ellerindeki akıllı telefonları üzerinde olabilir.

Bu noktada anne baba olarak sizin yapacağınız tek bir şey kalıyor o da çocuklarınızın akıllı telefonlarını takibe almak. Çocuğum acaba kiminle konuşuyor? Kötü niyetli insanlarla arkadaşlık ediyor mu? Okuldan sonra arkadaşlarıyla neler yapıyor? Kötü alışkanlıklar mı edindi yoksa? Ve daha pek çok sorunuzun cevabını bulabilmek adına whatsapp takibi yapmak istemeniz çok doğaldır.

Yaşlıları Koruma Amacıyla Yetişkinler

Sorumlusu olduğunuz yaşlı anne baba veya akrabalarınız olabilir. Teknoloji ile doğup büyümemiş bu insanlar teknolojinin kötü kişiler tarafından kullanılıp kötü amaçlara da hizmet edebileceğinin ayırdımında olmayabilir.

Bu noktada da sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Kötü amaçlı kişilerin ve yazılımların saldırılarından yaşlı yakınlarınızı korumak için whatsapp casus programlarına ihtiyaç duyabilir, içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu yöntemle yaşlı anne babanızın telefonunu takip edebilir, mesajlarına erişebilir ve kötü niyetli kişiler onları kandırmaya çalışıyor mu görebilir ve gerekli önlemlerinizi alabilirsiniz.

Veri Sızmasını Engellemek Amacıyla İşverenler

Siz de işyerini önemseyen, şirketinin güvenliğinden endişe duyan bir işverenseniz, bu whatsapp casus programları tam size göre. Özellikle büyük bir işyeri sahibisiniz ve çok fazla çalışanınız varsa ve çalışanlarınızın tamamını iyi tanımıyor, tanısanız bile tamemen güvenemiyorsanız, onları akıllı telefonlarından denetlemek isteyebilirsiniz.

Düşünün ki önemli bir toplantı yaptınız ve katılacak olduğunuz bir ihalenin ayrıntılarını tartıştınız ve bir fiyat belirlediniz. Toplantıda konuştuklarınızın gizliliği ve o odada kalması sizin için çok önemli çünkü rakipleriniz bu verileri öğrenmek için can atıyor.

Çalışanlarınıza ne kadar güvenebilirsiniz? Hele ki bu ihale sizin için hayat memat meselesi ise?

İşte bu noktada daha öncesinden çalışanlarınızı takip altına alabilir ve şirketinizin gizli bilgilerinin dışarıya sızmadığından yüzde yüz emin olabilirsiniz. Whatsapp izleme programları size tam olarak bu noktada tam güvenlik vaad etmekte.

Partnerinin Sadakatinden Endişe Duyan Çiftler

Eşiniz eve işten sonra geç mi gelmeye başladı? Veya sürekli mesaideyim diyor ve geç geliyor, geldiğinde de telefonundan başını kaldırmıyor mu?

Telefonunu yanından bir an olsun ayırmıyor ve sizin dokunmanıza izin vermeyip agresifleşiyor mu?

Veya beraber yaşamadığınız sevgiliniz whatsapp’ta sürekli çevrimiçi görünüyor ama sizin mesajlarınızı cevaplamıyor mu? Kiminle konuştuğunu merak ediyor ama asla öğrenemiyor musunuz?

Whatsapp takip etme casus programları bu durumlarda sizin ilacınız olabilir. Çünkü tam da yukarıdaki durumlarda öğrenmeyi çok istediğiniz ama bir türlü ulaşamadığınız bilgilere bu programları kullanarak saniyeler içerisinde erişebilir ve eşinizin veya sevgilinizin neden böylesine tuhaf davrandığını öğrenebilirsiniz.

İlişkisini şansa bırakmak istemeyen ve kandırılmak istemeyen çiftler tarafından oldukça yaygın ve mutlu bir şekilde kullanılan bu programlar pek çok çiftin evliliğini kurtarmakta veya mutsuz evliliklerin sona ermesini hızlandırmaktadır.

WhatsApp Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp takibi yapmak için yukarıdakiler gibi nedenlere sahip olabilirsiniz. Veya bu işlemi gerçekleştirmek için sizin için önemli daha başka nedenleriniz olabilir. Peki nasıl whatsapp takip etme yapabilirsiniz, gelin ayrıntılı olarak seçeneklerinizi inceleyelim.

 

WhatsApp Web

WhatsApp Web size whatsapp uygulamasını internet tarayıcısı üzerinden açıp ulaşmanıza olanak sağlayan bir web hizmetidir. Sadece takip amacıyla kullanılmaz, whatsapp kullanıcıları da tarayıcı üzerinden mesajlarına ulaşmak ve tarayıcı üzerinden mesaj yazmak için de bu uygulamayı açabilir.

WhatsApp Web’e Google Crome üzerinden ulaşabilmek için öncelikle mesajlarını görmek istediğiniz whatsapp uygulamasının yüklü olduğu telefonu bilgisayarınızın yanına getirmeniz ve tuş kilidini açıp whatsapp uygulamasını açmanız gerekmektedir.

Sonrasında internet tarayıcısına (örneğin Google Crome) web.whatsapp.com yazıp uygulamanın sayfasına gelmeniz gerekmektedir. Uygulama sayfasında sizi bir QR kod karşılayacaktır.

Bu gördüğünüz QR kodunu telefondaki whatsapp uygulamasını açıp oradaki + işareti ile okutup telefonla bilgisayardaki internet sayfasının bağlantısını kurmanız gerekmektedir. Bunun için whatsapp uygulamasında sağ üstteki ‘Whatsapp Web’ ikonuna tıklamanız ve sonrasında + işaretini bulup tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle telefonun kamerası aktive olacak ve siz de bilgisayar ekranından QR kodunu okutabileceksiniz.

Daha öncesinde bu bağlantı kurulmamış veya WhatsApp sahibi tarayıcıdaki sayfadan çıkış yapmış ise bağlantıyı sizin kurmanız gerekmektedir. 

 • Artıları:  Telefon sahibi daha önce bu bağlantıyı kurmuşsa, sizin QR kodunu okutmanıza gerek kalmadan tarayıcıdan sayfa açılabilir. Ayrıca ücretsizdir.
 • Eksileri: Bu işlemi yapabilmek için karşı tarafın telefonuna ulaşmanız, tuş kilit şifresini de biliyor olmanız gerekmektedir.Bir başka dezavantajı da eğer telefon WhatsApp Web’in açık olduğu bilgisayardan uzak bir mesafede ise sinyal gücü azalır ve mesajları tamamen görmeniz mümkün olmayabilir.

Android İçin Ücretsiz Takip Uygulamaları

Whatsapp takip işlemi için özellikle Android telefonlarınıza indirebileceğiniz Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen casus programlar mevcuttur.

Google’a ‘Whatsapp takip ücretsiz uygulama indir’ yazarak bu programlar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, içerikleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Artıları: Ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor olması.
 • Eksileri: Sadece Android telefonlarda çalışıyor olması. Ios ile uyumlu versiyonlarının olmaması. Ücretsiz olması nedeni ile müşteri hizmetleri servisinin olmaması. Size sunacak olduğu takip seçeneklerinin sınırlı olması ve data güvenliği tehdidi oluşturuyor olabilmeleri.

Telefon Takip Programları Casus Uygulamalar

En faydalı bulacağınız whatsapp takip yöntemi olan telefon takip uygulamaları yani casus yazılımlar size her türlü takip imkanını sunmaktadır. Her ne nedenle yakınlarınızı takip etmek isterseniz isteyin bu casus programları tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Bu uygulamaları seçmeniz için aşağıdaki özellikleri tavsiye etme nedenlerimdendir:

 • Gizliliğe önem vermesi, karşı tarafın sizin onu takip ettiğinizden asla haberdar olmaması,
 • Müşteri hizmetleri servisi sunmaları ve herhangi bir nedenle yardıma ihtiyaç duymanız durumunda 7/24 sizlere hizmet vermeleri,
 • Sizin en başta uygulamayı indirmekle yükümlü olup, sonrasında tüm takip işleminin uygulama tarafından yapılıp size sunulması,
 • Veri güvenliğinin üst düzeyde olması ve takip ettiğiniz kişinin verilerinin üçüncü kişilere geçme ihtimalinin olmaması.

Telefon takip uygulamaları size çok çeşitli imanlar sunmaktadır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse:

 • Whatsapp takibi yapabilme
 • Konum tespiti yapabilme
 • Arama geçmiş bilgilerine erişim
 • Telefonun tüm verilerine ulaşabilme (resim, dosya, video, uygulamalar vs)
 • Artıları: Size sadece whatsapp takip etme imkanı sunmakla kalmayıp, daha farklı bir sürü casusluk imkanı da tanır. Güvenlik üst düzeydedir. İçiniz rahat güvenebileceğiniz uygulamalardır.
 • Eksileri: Çoğu casus program ücretlidir ve ücretleri de uygulamadan uygulamaya göre değişiklik gösterse de çok cüzi fiyatlar değildir.

En İyi Telefon Takip Programları 2020

En iyi telefon takip programları denilince akla hemen mSpy, SpyBubble ve MobileSpy gelir. Rakiplerinin arasından sıyrılıp en iyi üç olabilmeyi başarmış bu son teknolojilere ayak uyduran, kendini her gün yenileyip güncelleyen bu whatsapp casus programları tarafımca aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

mSpy

Muadillerinin arasında en bilinen, en çok kullanılan ve en çok tavsiye edilen mSpy, gerçekten de mükemmel bir telefon takip programıdır. Size sunacak olduğu özellikler bakımından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini almaktadır.

mSpy uygulamasının sayfasına gitmeniz durumunda sizlere üyelik paket programları tercihi yapmanızı isteyecektir. Ayrıntılı olarak paket içeriklerini inceleyip, kullanmak istediğiniz takip seçeneklerinden en uygun olanını kendiniz için seçmeniz gerekmektedir.

Öncelikle neler yapabilmeyi istediğinize karar verip sonrasında mSpy’ın size sunduğu hizmetlere de bakabilirsiniz. Genel olarak sahip olabileceğiniz özellikler şunlar olabilir:

 • Whatsapp takip etme
 • Telefonun GPS verileri ile konumunu bulabilme
 • Uygulamaları görüntüleme ve istenilen uygulamayı kaldırabilme
 • Rehber kişilerini görüntüleme ve kimliklerini doğrulama
 • Google arama geçmişi bilgilerine ulaşabilme
 • Gelen giden ve cevapsız gibi tüm arama kaydı bilgilerini görüntüleme
 • Eposta ve SMS veya anlık mesajları okuyabilme.

mSpy’ı karşı tarafın telefonuna indirip yükledikten sonra karşınıza çıkacak olan ‘Uygulamayı Gizle’ seçeneğini seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde karşı taraf uygulamayı telefonunda görebilir. Fark edilmek istemiyorsanız mutlaka bu seçeneği işaretleyin ve uygulama da kendini hayalet uygulama moduna dönüştürsün. Bu takdirde hedef telefon sahibi asla uygulamanın telefonunda olduğunu anlayamaz.

SpyBubble

Alanında iddialı bir diğer whatsapp takip programı da SpyBubble’dır. Bu uygulama da size takip etmeyi istediğiniz kişiyi 7 gün 24 saat hiç durmadan izleme fırsatı sunar.

SpyBubble’ı tercih etme nedenlerinizden biri olabilecek şahane tasarlanmış ayrıca bir işlevi vardır. Uygulamayı hedef telefona indirdikten sonra telefon sizin için bir ses kaydetme cihazının işlevlerini yerine getirebilir. Siz de böylelikle telefon sahibinin akıllı telefonunun içeriğini görmekle kalmaz, onun fiziksel çevresindeki sesleri ve telefon konuşmalarını ister dinler ister kaydetme komutu verip kaydedebilirsiniz.

Eğer ki yukarıda listelediğim özellikler sizin için yeterli değilse ve kişinin etrafındaki sesleri dinlemek istiyorsanız, SpyBubble sizin için biçilmiş kaftan bir uygulama olabilir.

MobileSpy

Whatsapp takip programlarından Android telefonlarla uyumlu olan MobileSpy da size yukarıda bahsettiğim temel casusluk işlemlerini gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

mSpy’ın temel işlevlerinin yanı sıra MobileSpy’ın Android kullanıcılarına özel olarak sunduğu bir özelliği daha bulunmaktadır.

MobileSpy size hedef telefon sahibi telefonundan herhangi bir datayı, mesajı, dosyayı herhangi bir veriyi silse dahi, MobileSpy’ın dashboard yani kontrol panelinde sizin için kaydeder.

Takip ettiğiniz kişi sizden bilgi kaçırmaya çalışıyorsa ve izlendiğinin farkındaysa, MobileSpy sizin için en uygun takip programı olabilir.

WhatsApp Casus Programları Nasıl Kullanılabilir?

Bu tür whatsapp casus uygulamaları kullanmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Aşağıda size ayrıntılı açıklıyorum.

mSpy Size Hangi Whatsapp Bilgilerine Erişim İmkanı Sunar?

mSpy ve diğer whatsapp izleme uygulamaları sayesinde, hedef whatsapp hesabında dilediğiniz her bilgiye erişiminiz mümkündür.

 • Mesajları
 • Yapılan aramaları
 • Kayıtlı kişileri
 • Sık konuşulan kişileri
 • Whatsapp gruplarını ve konuşmaları
 • Profil resmini görmeniz mümkündür.

mSpy Size Başka Hangi Hizmetleri ve Uygulamaları İzleme Fırsatı Sunar?

mSpy ve yukarıda bahsettiğim diğer uygulamalar size:

 • Whatsapp takip etme
 • Telefonun konumunu bulabilme
 • Uygulamaları görüntüleme ve istenilen uygulamayı kaldırabilme
 • Rehber kişilerini görüntüleme ve kimliklerini doğrulama
 • Arama geçmişi bilgilerine ulaşabilme
 • Arama kaydı bilgilerini görüntüleme
 • Eposta ve SMS okuyabilme hizmetlerini sunar.

WhatsApp İzleme Uygulamalarını Telefona Yükleme

Whatsapp izleme uygulamaları telefonunuzun online mağazalarında mevcuttur.

Iphone:

 • iCloud yedekleme işlemi yapılır ve yedeklemenin izleyeceğiniz telefona yapıldığından emin olunur.
 • Uygulama web sitesinde bulunur ve telefona bağlanır.
 • İstenen bilgiler girilir ve senkronizasyon gizlenir ve etkinleştirilir.

 Android:

 • Android telefonlarda yedekleme işlemine gerek yoktur. 
 • Uygulama doğrudan telefona indirilir.
 • Gerekli bilgiler girilir ve uygulama kullanmaya hazırdır.

Sonuç

Bu tür uygulamalar genellikle çocuğunu takip etmek isteyen ebeveynler, çalışanlarının sadakatinden emin olamayan işverenler, birbirine güvenemeyen arkadaşlar ve eşler için yazılmış tasarlanmıştır. 

Telefon takip uygulamalarını kullanmak için çok çeşitli motivasyonlarınız olabilir ama nihayetinde size 7/24 güvenilir bir destek günümüz teknolojisi ve mobil uygulama geliştiricileri sayesinde elinizin altında olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *