Telefon Numarasından Konum Bulma 2020: Mükemmel Rehber

Teknoloji çağına girmemizle birlikte akıllı telefonlar da yanımızdan ayırmadığımız cihazlar haline geldi. Akıllı telefonların dünyanın her yerinde oldukça yaygınlaşması bizlere de birçok imkân sağlamış oldu. Bu imkanların arasında cep telefonu numarası ile konum bulma da var! Son zamanlarda telefon numarasından konum bulma programları epey popülerlik kazandı.  

Teknolojinin bizler için faydalı mı yoksa zararlı mı olduğu konusu tartışmalı bir konu olarak düşünülse de bu uygulamalar özellikle ebeveynler için oldukça faydalı olabilir. Siz de bir ebeveyn misiniz? Çocuğunuza ulaşamadınız ve güvenliğinden endişeli misiniz? 

Ya da sadece nerede olduğunu görerek güvende olduğundan emin olmak mı istiyorsunuz? O zaman birazdan detaylı olarak bahsedeceğim telefonlara yüklenebilen casus programlar tam size göre.

 

Numara ile konum bulmak nasıl faydalı ya da gerekli olabilir?

Bakıma muhtaç ya da sağlıklı bir şekilde kararlar alamayan bir aile bireyiniz mi var? Ya da çocuklarınızın güvenliğinden endişe ettiğiniz bir durumla mı karşı karşıyasınız? O zaman siz de bu numaradan konum bulma uygulamalarından faydalanarak onları takip edebilir ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Sizlere aşağıda bahsedecek olduğum programlar ile kısa bir süre içerisinde aile bireylerinizin güvende olduklarından emin olabilirsiniz.

Bu telefon casus programları sayesinde numaradan konum bulma özelliğine ek olarak çocuğunuzun ya da başka bir aile bireyinizin anlık olarak hangi uygulamayı kullandığını ve kimlerle mesajlaştığını görebilirsiniz. Üstelik tüm bunları takip ettiğiniz kişiden habersiz, onu huzursuz etmeden yapabilirsiniz. 

Telefon numarası ile nasıl konum bulunur?

Aile bireylerinizden birinin sizden bir şey sakladığını düşünüyorsanız ya da yalnızca onların güvenliğinden şüphe duyuyorsanız telefon casus yazılım programları tam da sizin için oluşturulmuş bir sisteme sahip demektir. 

Az sonra aşağıda sizlere bahsedecek olduğum casus yazılım programlarını inceleyebilir ve ihtiyacınıza yönelik olarak birini seçerek kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki bu yöntem sizlere neler vadediyor? Gelin birlikte görelim.

Bu uygulamalar sayesinde;

 • Telefon görüşmelerini dinleme
 • Cep telefonundaki uygulamaları izleme
 • Telefondaki e-postaları ve mesajları okuyabilme
 • Telefonun konum bilgilerine erişim  

gibi daha bir sürü fırsatı ayağınıza getirir.

Gördüğünüz gibi bu çok fonksiyonlu yazılımlar, sizler için birçok bilgi aktarımı sağlıyor. Siz de takip etmeyi arzuladığınız insanın telefonuna bu programlardan birini yüklediğiniz andan itibaren dilediğiniz zaman takip ettiğiniz kişinin konumu da dahil birçok bilgisini kendi cihazınızda görebilirsiniz.

En iyi telefon numarasından konum bulma programı 2020

Çok fazla çeşitleri olan telefon numarasıyla konum bulma programlarından hangisini kullanmalıyım diye düşünüyorsanız olarak doğru yerdesiniz. Sizler için yapmış olduğum araştırmanın sonucunda sizlere aşağıdaki 3 telefon casus yazılımı önereceğim. 

Bu uygulamaları araştırırken tarafsız bir şekilde değerlendirebilmek adına bahsedeceğim uygulamaları kendim de denedim ve sizlere sundukları avantajları anlattım. Bu yazımda tam da bu uygulamaları inceliyor ve hangisini kullanmak istediğinize karar veriyoruz.

mSpy

Telefon numarasıyla konum bulma hizmeti veren programlardan biri olan mSpy, güvenilirliği ve kolay kurulumu ile ebeveynle tarafından en çok tercih edilen casus yazılımlardan biridir. En popüler casusluk yazılım programı olan bu uygulama sayesinde çocuğunuzun;

 • Anlık sohbet mesajlarını,
 • GPS ile anlık konumunu,
 • Aramalarını ve SMS yazışmalarını,
 • Sosyal medya kullanımlarını

Rahatça takip edebilir ve üstelik IOS işletim sistemine sahip cihazlarda bile bunları jailbreak işlemine gerek kalmadan yapabilirsiniz. Hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip cihazlarda rahatça kullanabilirsiniz. 

Yapmanız gereken tek şey mSpy’a üye olduktan sonra uygulamayı takip işleminin yapılacağı cihaza indirip kurmak. Kurulumdan sonra program arka planda çalışmaya devam edeceği için takip ettiğiniz kişi tarafından fark edilmez. 

 

SpyBubble

Cep telefonu numarası ile konum bulma imkânı sağlayan bir diğer program SpyBubble, bu hizmetin yanı sıra dilediğiniz bilgiyi kaydetme imkânı da sunuyor. Benim de önermeden önce deneyip çok memnun kaldığım bu uygulama, çocuklarınızı ya da diğer aile bireylerinizi takip etmeniz için oldukça faydalı. Son teknoloji telefon casus yazılımlarından biri olan bu uygulama sizlere:

 • Telefonun GPS verilerini koullanarak cihazın yer bilgilerine erişim,
 • Anlık mesaj ve SMS bilgilerine ulaşma,
 • Hedef telefonu anbean izleme,
 • Whatsapp izleme,
 • Cihazdaki arama geçmişini görüntüleme,
 • Telefon görüşmelerini dinleyebilip ayrıca kaydetme,

Ve bunlar gibi sağladığı birçok hizmet ile mükemmel bir program. Telefon numarasıyla konum bulmak SpyBubble uygulamasının verdiği casus yazılım hizmetlerinden yalnızca bir tanesi! 

Tüm akıllı telefon modelleri ve tabletler ile uyumlu olan bu program, en gelişmiş casusluk programlarından birisi ve hedef telefon kullanıcısı tarafından asla fark edilemez. Sizce de harika değil mi?

MobileSpy

Özellikle ebeveynler tarafından telefon numarası ile konum bulma amacıyla çok sık kullanılan bir diğer casusluk programı ise MobileSpy. Ayrıca bu programın en önemli avantajlarından biri de takip ettiğiniz cihazdan silinen bilgilere de ulaşabilme imkânı sunması. Takip ettiğiniz kişi şüphe duyup mesajları silerse siz bu silme işlemini de görüntüleyebileceksiniz.

MobileSpy’ı Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat IOS cihazlarda jailbreak işlemi yapmanız gerekiyor. Bu küçük bir dejavantaj olarak görünse de Android cihazlar için eşsiz bir yazılım.

 MobileSpy’ın sizlere sunduğu diğer hizmetler de şöyle;

 • Telefona gelen giden email ve mesajları okuma ve silebilme
 • Cep telefonu numarası kullanarak cihazın konumuna erişebilme
 • Cihazdaki medya dosyalarına ulaşım
 • Mesajlaşma uygulamalardaki yazışmaları görüntüleme
 • Cihazdaki uygulamaların neler olduğunu görme

ve daha fazlası işlem sizin içn çok kolay hale gelecek.

Başka telefona sızma programı nasıl kullanılır?

Cep telefonu numarası ile konum bulma servisine sahip başka telefona sızma programlarının nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorsanız size vereceğim bu bilgiler işinize yarayabilir. Mesela en çok kullanılan casusluk programı mSpy, takip edilen cihazdaki hareketleri görüntülemek için bir canlı kontrol ekranına sahip.

GPS ile Konum Takibi

Başkasının konumunu bulma imkânı sağlayan bu casus programların GPS ile konum takibi özelliği, takip etmek istediğiniz kişinin konum bilgisini kontrol panelinde görebilmenizi sağlar. Çocuklarınızın güvenliğinden şüphe ettiğiniz takdirde anlık olarak nerede olduklarını görmek veya rota geçmişlerini kontrol etmek artık bu uygulamalar ile çok kolay.

Coğrafi Çerçeveleme

Başkasının konumunu bulma kolaylığının yanı sıra bu casusluk yazılımları size takip edilen yakınlarınız için güvenilir alanlar oluşturma ve bu yerlerin dışında bir konuma sahip olunduğu zaman uyarı alma şansını da veriyor. Bu özellik geo-fencing yani coğrafi sınırlama ya da çerçeveleme olarak adlandırılıyor.

Örneğin çocuğunuz için mSpy programını kullanıyorsunuz ve gün içinde gittiği yerleri görüntülemek istiyorsunuz. Güvenli olarak düşündüğünüz yerleri ve rotaları (ev, okul, dersane vs.)  kaydedebilir ve çocuğunuz bu yer ve rotaların dışına çıktığı anda kontrol panelinin bulunduğu cihazınıza anlık uyarı alabilirsiniz. .

Telefon numarasından konum bulma programı nasıl kurulur?

Bu yazıda bahsettiğim casus yazılımlar, hedef telefona yüklendikten sonra o telefondan verileri sizin kullanım panelinize göndererek takip işlemleri yapmanızı sağlayan programlardır. Telefona hiçbir şekilde zarar vermez ve tamamen gizli çalışır. Şimdi sizler için yapmış olduğum araştırmalar ve denemeler sonucu ulaştığım bilgilere göre bu programları IOS ve Android cihazlara nasıl yükleyebiliriz hep beraber inceleyelim.

IOS için

Cep telefonu numarasından konum bulma için IOS cihazlarında bu bahsettiğim casus programları kullanmak istiyorsanız ilk olarak iCloud yedekleme özelliğini devreye sokmalısınız. Aşağıda anlattığım adımları takip ederseniz jailbreak işlemi yapmaya gerek kalmadan IOS cihaza kurulum yapmanız mümkün. Kurulumu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Hedef telefonda ayarlar menüsünü açın
 • iCloud ayarlarına tıklayın
 • önce Cloud’a sonra da  iCloud yedeklemeye tıklayın
 • ‘Hemen yedekle’ butonuna basın.

Yedekleme aktive edildikten sonra casus uygulama hesabınıza giriş yapmalısınız. Takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde:

Tarayıcıdan mSpy girişini yapın

 • iPhone veya iPad cihazların ayarlar bölümünü açıp ‘No Jailbreak’ seçeneğine tıklayın
 • İlerle butonuna basın (2. adımı atlayıp 3.adıma ilerleyebilirsiniz)
 • Takip etmek istediğiniz cihazın Apple ID bilgilerini girin ve onaylayın.
 • Yedeklemenin yapılmasını istediğin cihazı seçin ve bitir butonuna basın.

Yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar. Sonrasında bilgilerin yedekleme için seçtiğiniz cihazdaki kontrol paneline yüklenmesini beklemekten başka yapmanız gereken bir şey yok, işte takiptesiniz!

Ayrıca oku:  telefon takip uygulamaları

Android için

Numaradan konum bulma hizmetinden Android işletim sistemine sahip cihazlar için faydalanmak istiyorsanız öncelikle Google Play Koruma özelliğini işlev dışı bırakmanız gerekir. Bunun için:

 1. Hedef telefonda Ayarlar menüsüne gidin.
 2. Önce Google sonra da Güvenlik ikonlarına tıklayın.
 3. Google Play Koruma sekmesine tıklayın.
 4. ‘Telefonu güvenlik tehditlerine karşı tara’ sekmesini devre dışı bırakın.

Sonrasında tarayıcıdan gizli sekme açarak aşağıdaki adımları takip edin:

 • b33w.net/a yazarak dosyayı indirebilmek için ekranda çıkacak şekli girin.
 • İndirime işlemi bitince sonra bu sayfayı kapatabilirsiniz.
 • Dosya yöneticisine giderek indirilenler klasöründen dosyayı bulun.
 • Uygulamayı kurmak için dosyaya tıklayın
 • İşlem tamamlanır tamamlanmaz karşınıza çıkacak onayları tıklayın.

Eğer bu aşamada kullanmak istemediğiniz istediğiniz özellikler varsa dilediğiniz özellikleri kapatabilir, kullanmak istediğiniz hizmetleri seçebilirsiniz. Telefondan konum bulmak işte bu kadar basit!

Telefon numarasından konum bulma programı ile başka neler görülebilir?

Numaradan konum bulma hizmeti veren bu casus programların konum bulma dışında da pek çok işlevi de işinize yarayabilir. Bu özelliklerden en sık kullanılanları şöyle:

 • Hedef cihazdaki uygulamalara erişim ve görüntüleme
 • Takip edilen telefondaki uygulamaları kaldırabilme
 • Hedef cihazdaki tüm medya dosyalarına erişim
 • Telefon konuşmalarını anlık dinleme ve kaydetme
 • SMS ve e-posta yazışmalarını anlık okuma
 • Silinen mesajları ve e-postaları görüntüleme
 • Takip edilen cihazdaki rehberde kayıtlı kişilere ulaşma

Başkasının konumunu numaradan bulma özelliği dışında yukarıdaki özellikler de programdan programa değişmekte fakat takip için kullanılan casus yazılım programlarının çoğu artık bu hizmetlerden çoğunu bizler için sağlıyor. Siz de önerilerimden faydalanarak hangi programı kullanmak istediğinize karar verebilir, nasıl kullanmanız gerektiğini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Son olarak şunu söylemek isterim ki artık sevdiklerinizin, aile bireylerinizin ve çocuklarınızın güvende olduğunu öğrenmek çocuk oyuncağı! Yapmanız gereken tek şey kullanacağınız casusluk programını seçmek ve yukarıda anlattığım adımları takip ederek kurulumu tamamlamak! 

Peki birçok program arasından telefondan konum bulma hizmeti için hangisini seçeceğinize nasıl karar vereceksiniz? Yukarıda yaptığım araştırmalar sonucu bilgi topladığım ve sizler için deneyerek önerdiğim uygulamaları bulabilir ve aralarından ihtiyacınıza yönelik olanı seçerek kullanabilirsiniz.

Günümüzde ebeveynler tarafından sıkça kullanılan popüler programların nasıl kurulacağını ve kullanılacağını detaylı olarak anlattım. Sizler de bu programlardan destek alabilir ve çocuklarınızın güvende olduğundan emin olmak için onları huzursuz etmeden dilediğiniz zaman takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *