TELEFON TAKİP PROGRAMI 2020: EN İYİ UYGULAMAYI SEÇME

Çağımız teknoloji ve akıllı telefonlar çağı. İster istemez hemen hemen hepimiz akıllı telefonlarımızla bitişik yaşar olduk. Sadece teknoloji ile doğan nesiller değil, orta yaşlılar ve hatta yaşlılar dahi bu güzide icadın müptelası olmuş durumda.

Hemen akıllara şu soru geliyor yaşadığımız bu çağda ‘Bu denli beraber olduğumuz telefonlarımızı takip etmek mümkün müdür?.

Yıl 2020 olunca, sorunun cevabı da gecikmeden geliyor: Tabii ki! Gelişmiş telefon takip programları ve çeşitli yöntemler sayesinde telefon takibi yapmak sanıldığından da kolay bir işlem. Tek yapmanız gereken aşağıda size bahsedeceğim yöntemlerden birini veya birkaçını denemek ve problemlerinize çözüm bulabilmek.

 

Kimler Telefon Takibi Yapmak İsteyebilir?

Numara takip etmek için çok çeşitli nedenleriniz olabilir. Sonuçta çağımızda bu yadırganacak bir durum değildir. Kendinizi veya sevdiğiniz insanları ya da işinizi korumaya çalışıyor olabilirsiniz.

Aşağıda bazı kategorilerde kimlerin kişi takip etme programı yardımına ihtiyacı olabileceğinden bahsediyorum.

Çocuklarını Korumak İsteyen Ebeveynler Tarafından

Bu çağda çocuk sahibi olmak hem çok kolay hem de çok zor bir iş. Anne babalar ne demek istediğimi çok iyi anlarlar. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden itibaren çocuklarımıza dilediğimiz zaman ulaşabiliyoruz. Bu çok olumlu bir gelişme.

Ama diğer taraftan ise akıllı telefonlar hatta telefonlar hayatımızda yokken hayat da bambaşka idi. Çocuklarımız sokakta oynar, uzaklara gitmez, hatta evden anneler seslendiğinde çocuk annesinin sesini duyup eve gelirdi.

Günümüzde ise bu maalesef mümkün değil. Hele ki büyük şehirlerde çocuklarımızın kapımızın dışında oynaması gibi bur durum yok. Olsa bile güvenli mi tartışılır.

Okulda, dersanede, arkadaşları ile alışveriş merkezlerine giden çocuklarımıza her istediğimizde ulaşamayabiliriz. Daha da tehlikelisi, çocuklarımızın telefonunda neler olup bittiğini de bilemiyoruz.

Belki çocuğunuz siber saldırılara maruz kalıyor ya yaşı büyük kişiler tarafından taciz ediliyor veya kandırılıyor. Çocuğunuzun güvende olduğuna emin olmak için telefon takip programları ile onları izlemek isteyebilirsiniz.

Yaşlı Yakınlarını Korumak İsteyen Yetişkinler Tarafından

Akıllı telefonların hayatımızı ele geçirmesinden beri artık bu telefonların icadından öncesinde doğmuş olan yaşlı yakınlarımız da kendilerini bu icadın büyüsüne kaptırmış olabilir. Yaşlı anne babalarınız da akıllı telefon sahibi olup internette dolaşıyor olabilir.

Fakat eğer bu yakınlarınızın internette yanlış ve doğruyu ayırt edemeyeceğini, internet dolandırıcılarına kanabileceğini düşünüyorsanız, yine telefon takip programları size yardımcı olabilir.

Takip ettiğiniz telefondaki tüm verileri sizin telefon ekranınıza getirerek, onların güvende olduklarından emin olmanız bu uygulamalar sayesinde çok kolay.

Telefonun Kaybolması veya Çalınması Durumlarında

Sevdiklerinize tamamen güveniyor ve onların telefonlarını izlemek istemiyor olabilirsiniz. Fakat telefon takip programları size sadece karşı tarafın gizli bilgilerini ortaya çıkarma hizmeti vermez, aynı zamanda kişi ve telefon güvenliğini de sağlar.

Örneğin diyelim ki eşinizin telefonu çalındı veya kayboldu.Eğer ki siz bir telefon izleme programı kullanıyor iseniz, kaybolan veya çalınan telefonu bulmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Çünkü pek çok uygulama size telefonun GPS verilerini kullanarak konumunu gösterir. Hatta bazı üyelik seçeneklerinde telefon ile görüşme veya işlem yapılmasa dahi telefonun etrafındaki sesleri dinleyebilir, telefonun nerede olduğuna dair fikir sahibi olabilirsiniz.

Lojistik Şirketler Tarafından

Numara takip etme uygulamaları sıkça lojistik şirketleri tarafından da kullanılabilir. Özellikle kargonun veya kuryenin nerede olduğunu görmek ve denetim yapmak için sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Hem şirketin hem de çalışanların işini kolaylaştıran bu uygulamalar, lojistik firmalar tarafından tercih sebebidir.

İşyerinin Güvenliğinden Endişe Duyan İşverenler Tarafından

Kişi takip etme programı sadece yakınlarımızı takip etmemize değil, aynı zamanda beraber çalıştığımız iş arkadaşlarımız ve çalışanlarımızı denetlememize de imkan verebilen bir uygulamadır.

Özellikle kendi işini yapan işverenler, işyerinin gizli bilgi ve belgelerinin çalışanlar tarafından dışarı ve üçüncü kişilere sızmadığından emin olmak için bu tür uygulamalara başvurur.

Eşinin veya Sevgilisinin Yalan Söylediğinden Şüphelenen Çiftler Tarafından

Bu tür programları en yaygın kullanan grup genelde çiftlerdir. Eşinden şüphe duyan ve bu konuyu eşiyle konuşamayan çiftler, numara takip etme yöntemine başvurur.

Düşünün ki eşiniz sizinle ilgilenmiyor ve telefonunda çok vakit geçiriyor. Mimiklerinden dahi biriyle konuştuğunu anlıyorsunuz ama sorduğunuzda ya geçiştiriyor ya da bir arkadaşı ile konuştuğunu söylüyor.

Veya haftasonları iş arkadaşlarıyla daha sık buluşmaya başladı ve haftaiçi de eve geç gelip fazladan çalıştığını söylüyor. Eğer eşinizin size dürüst olmadığını düşünüyorsanız, bunu kanıtlamanız artık çok kolay.

Telefon Takip Nasıl Yapılır Hangi Yöntemler Kullanılır?

Telefon takibi yapabilmeniz için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunları aşağıda sizin için özetleyeceğim.

Google Maps (Google Haritalar) İle

Bu yöntemi karşı tarafın Google hesabına kendi Google hesabınızı ekleyip gerçek-zamanlı konumunu paylaşabilirsiniz.

Bunu yapmak için:

 • Bir Gmail hesabınız yoksa hemen açın,
 • Karşı tarafın Google Kişileri’ne kendi hesabınızı ekleyin,
 • Google Haritalar’ı açın ve konum paylaşma’yı bulun,
 • Kendinizi buraya ekleyin,
 • Paylaş butonuna basın.

Artıları: Bu yöntem Google Haritalar’ın size sunduğu ücretsiz bir yöntemdir. Karşı tarafın konumu sizle telefonun mobil bağlantısı olduğu sürece paylaşılır.

Eksileri: Hedef telefon sahibi Google hesabından sizinle konumunu paylaştığını görebilir ve bunu durdurabilir.

Find My (Cihazımı Bul) Uygulaması İle

Find My uygulaması sadece IOS cihazlarla çalışan ve önceden ismi Find My iPhone ve Find My Friends olan iki uygulamanın birleşmiş yeni halidir.

Bu uygulamayı kullanarak karşı tarafın konumunu bulmanıza yardımcı olur. Hatta takip edilen cihaz çevrimdışı iken bile konumuna ulaşmanız mümkündür.

Artıları: Ücretsiz bir ios uygulaması olması. Çevrimdışı iken bile konumu göstermesi.

Eksileri: Sadece ios işletme sistemli cihazlarla çalışıyor olması.Telefon sahibinin uygulamadan haberdar olabiliyor olması.

Telefon Takip Programları Casus Uygulamalar

Eğer ki güvenilirliğe ve gizliliğe önem veren bir yöntem arıyorsanız, telefon takip uygulamaları size tavsiye edeceğim telefon takip yöntemi olacaktır.

Üst düzey data gizliliği ve veri koruma garantisi, hayalet uygulama olarak çalışabilmesi nedeniyle hedef telefon sahibinin takip edildiğinin farkına bile varmıyor olması, telefonun konumunu göstermenin yanı sıra daha bir sürü size takip imkanı sunuyor olması ve müşteri hizmetleri ve destek ekiplerinin sürekli size yardımcı olmaya hazır olmaları bu monitör uygulamaları tercih etmenizi sağlayacak nedenlerdir.

Bu kişi takip etme programı uygulamalarının size sunacağı başka hizmetler şöyle özetlenebilir:

 • Telefonun konumunu bulabilme ve rota geçmişini size sunma,
 • Belirli konumun dışına çıkılması durumlarda alarm kurup bildirim alabilme,
 • Telefondaki tüm mesajları okuyabilme,
 • Telefonda kayıtlı uygulamaları görüp telefondan kaldırabilme,
 • Arama kayıtlarını inceleyebilme.

Ve uygulamalarda ve üyelik seçeneklerinde farklılık gösterebilen daha bir sürü işlemi bu programlar ile yapabilirsiniz.

En İyi Telefon Takip Programları 2020 Nelerdir? En İyi 3 Tanesi

Telefon takip uygulamaları piyasaları özellikle son yıllarda kendisini çok geliştirdi ve çok rekabetçi bir hal aldı. Kısa bir Google araştırması yapmanız durumunda siz de pek çok uygulama ile karşılaşabilirsiniz.

Peki bunlardan hangileri benim için uygun ve güvenli derseniz size en güvenilir ve en popüler olan 3 tanesini tavsiye edebilirim.

mSpy

mSpy bu alanda kendini kanıtlamış, en güvenilir ve en popüler uygulama olmayı başarmış casus uygulamalardan birincisidir. En güvenilir, en müşteri odaklı, en çok gizliliğe üst düzey önem veren, en başarılı telefon takip programı denilince akla ilk gelen casus yazılımdır.

mSpy kullanarak takip edilen kişinin konum bilgilerine ulaşmakla kalmayıp kişinin telefonunu anbean takip edip telefonundaki uygulamaları, mesajları, e-postaları, arama kayıtlarını görmek mümkündür.

Bu işlemleri kendi seçtiğiniz konumdan kendi seçtiğiniz cihaz üzerinden yapabilme imkanı da sunmakta mSpy. Tek yapmanız gereken takip edilecek kişinin telefonuna bir seferliğine ulaşıp, mSpy’ı indirip kurmak. Sonrasında karşı tarafın telefonunun nerede olduğuyla, tuş kilidinin nasıl açıldığıyla ilgilenmek zorunda kalmazsınız.

SpyBubble

SpyBubble casus uygulaması da casus yazılımlar arasındaki en başarılı uygulamalardan biridir. mSpy’dan sonra en çok kullanıcı sayısına sahip olan bu uygulama da size yapmayı arzuladığınız casusluk işlemlerini kolay ve ulaşılır hale getirir.

SpyBubble kullanıcısı iseniz, bu uygulama size hedef telefonu dinleme imkanı da sunmaktadır. Şöyle ki SpyBubble’ın size sunduğu telefonun etrafındaki sesleri dinleme hizmetini kullanmak istediğinizde, casus yazılım size dinleme cihazı hizmeti sunar. Uygulamanın yüklü olduğu takip edilen telefon bir dinleme cihazı şekline bürünür ve size etraftaki sesleri dinleme imkanı sunar.

Diyelim ki çocuğunuz sizden arkadaşlarıyla sinemaya gitmek için izin aldı. İçiniz rahat değil ve size yalan söylüyor olabileceğinden şüphe ediyorsunuz. SpyBubble kullanıcısı iseniz içinizi rahatlatmanız çok kolay. Hemen kendi telefonunuzdan uygulamayı açıp, çocuğunuzun telefonunu dinleyip onun nerede ve kimlerle olduğunu öğrenebilirsiniz.

Veya yapılan telefon konuşmalarını kaydedebilir veya anlık olarak dinleyebilirsiniz. Örneğin evdesiniz ve eşinizin telefonu çaldı, arayan numaraya baktı ve telefon görüşmesini yapmak için balkona veya dışarı çıktı. Sizin onu duymayacağınızdan emin olmak istiyor. İçinize bir kuşku mu düştü? 

Hiç merak etmeyin çünkü bir SpyBubble kullanıcısı olarak eşinizin telefon konuşmasını dinleyebilir ve hatta görüşmeyi kiminle yaptığını bulabilirsiniz. Arayan numaranın kimlik tespitini de size mSpy, SpyBubble gibi casus yazılımlar sizin için yapar.

MobileSpy

Bir diğer popüler casus yazılım da MobileSpy uygulamasıdır. Ios telefonlarda Jailbreak yapılarak kullanılabilen MobileSpy, esasen Android cihazlar için yazılmış bir mobil casus uygulamasıdır.

MobileSpy‘ı cazip yapan bir özelliği silinen verilerin sizin takip ettiğiniz cihazda kaybolmayıp kaydedilmesi özelliğidir. Yani bu uygulamanın yüklü olduğu telefonda yapılan hiç bir işlem kaybolmaz, gözden kaçmaz. Siz aktif olmasanız bile sizin cihazınızdaki kontrol paneline kaydedilir.

Örneğin bir işyeri sahibisiniz ve MobileSpy kullanarak çalışanlarınızı denetliyor, sizden habersiz dışarıyla gizli şirket bilgilerinizi sızdırmadıklarından emin olmaya çalışıyorsunuz. Bu epey bir süredir devam ediyor ve siz şirketinizin güvenliğinden eminsiniz. Çünkü çalışanlarınızı casus uygulama sayesinde denetliyorsunuz.

Bir süre sonra çalışanlarınız bu durumdan şüphelenmeye başlıyor. Bu sizin bir davranışınızdan kaynaklanmış olabilir veya sizin pek çok bilgiye sahip olmanızı kendi aralarında konuşarak şüpheli bulmuş olabilirler.

Çalışanlarınızın kendi aralarında telefondan veya gizlice yüzyüze konuştuklarını sizden şüphelendiklerini duydunuz veya gördünüz. Bu durumda mobil olarak takip edildiklerinden şüphelenen kişiler, sizin bilmenizi istemediğiniz numaralarını, mesajlarını, e-postalarını silmeye başlamış olabilirler.

MobileSpy kullanıcısı olarak bu durum hiç bir şekilde sorun teşkil etmez çünkü siz silinen verileri de kendi cihazınızın kontrol paneline kayıtlı bir şekilde görebilirsiniz. Hatta bu şekilde karşı tarafın sizden neleri gizlemeye çalıştığını da daha iyi farketmiş olursunuz.

Kişi Takip Etme Programı Nasıl Kullanılır?

Kişi takip etme programlarının kullanımları oldukça basittir. Sadece en başta kurulum için bir takım bilgilere sahip olmanız gerekir ama sonrasında kendi telefonunuzdan her işlemi basitçe görmeniz mümkündür.

Bir Hesap Açma

Öncelikle seçtiğiniz ve kullanmaya karar verdiğiniz casus yazılımın websitesine gidip kendinize en uygun üyelik seçeneğini bulmanız ve bir hesap açmanız gerekmektedir. Bu işlem hiç karmaşık olmayıp, sıradan bir websitesi üyeliğinden daha fazla bilgi gerektiren bir işlem değildir.

Uygulama websitesine gidin ve ‘Şimdi Dene’ butonuna tıkladıktan sonra sitenin sizi yönlendireceği sayfada üyelik bilgilerinizi girerek bir hesap açın.

Bir Üyelik Paketi Seçme

Bir hesap açıp, uygulama sayfasında bir kullanıcı olduktan sonra size sunulacak olan üyelik paketlerinden sizin işinize en çok yarayacak olduğunu düşündüğünüz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en mantıklı paketi seçiniz.

Bu sayfada hangi üyelik planında hangi özellikleri kullanabileceğiniz ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Acele etmeden özellikleri inceleyip planınıza karar verin.

Ayrıca kısa süreli mi yoksa uzun vadeli mi kullanacağınıza da burada karar vermeniz gerekir çünkü uzun vadeli aylık ödemeli paketler sizin için çok daha makul fiyatlara sunulabilir.

Uygulamayı Yükleme

Uygulamayı telefonunuza ve karşı tarafın telefonuna yüklemeniz zor bir işlem değildir fakat telefonunuzun işletme sistemine göre çeşitli adım ve işlemleri gerektirir.

Android Telefona Yükleme

Eğer Android bir telefona casus programı indirmek istiyorsanız öncelikle mSpy web sitenizi çevrimiçi açmanız gerekiyor.

 1. Sonrasında takip etmek istediğiniz telefonun modelini arama bölümüne yazın ve uyumluluğunu kontrol edin.
 2. Sonraki adımda uygulamayı telefona indirin ve kurulum sürecini başlatın.
 3. Kurulum tamamlandığında, tarayıcınızdaki kontrol panelini açın ve üyelik bilgilerinizi, izlenecek kendi telefonunuzun bilgilerini girin.
 4. Gerekli izinleri verin ve kullanmayı istemediğiniz özellikleri kapatın, diğerlerine onay verin.
 5. En önemli son adım olarak da uygulamada ‘Gizle’ seçeneğini mutlaka ama mutlaka işaretleyin.

Jailbreak İşlemi Yapmadan Ios Cihaza Yükleme

Casus uygulamaları IOS cihazlarda takip edebilmek için yapmanız gereken en önemli işlem iCloud yedeklemeyi uygulamayı indirmeden önce hedef telefonda yapmanız ve yedeklemenin de kendi telefonunuzda yapılmasını sağlamaktır.

Bunun için iphone telefonunuzda veya eğer takip etmek istediğiniz cihaz bir ipad ise hedef ipad üzerinden:

 1. Ayarlar menüsünden iCloud yedeklemeyi açın.
 2. Kendi ios cihazınızın bilgilerini girip yedekle seçeneğine tıkla.
 3. İşlemi tamamla seçeneğini seç ve bitir.

Yukarıdaki işlemi casus programı indirmeden önce yapmanız şarttır. Yedeklemenin tamamlandığından emin olduktan sonra eğer uygulamanın websitesinde bir hesap açmadıysanız, hesabınızı açın, üyelik paketinizi seçip ödemenizi yapın sonrasında da:

 1. Hedef ios cihazın iphone kimlik bilgilerini girip uygulamayı telefona yükleyin.
 2. Ve elbette uygulama indikten sonra ‘Uygulamayı Gizle’ seçeneğini seçmeyi sakın ola unutmayın.
 3. Uygulamayı açın ve hesap bilgilerinizi girin.

Tüm yapmanız gereken bunlar. Sonrasında kendi iphone telefonunuzdan kişi takibini yapabilirsiniz.

Kontrol Panelini Kurma ve Özellikleri Seçme

Uygulama karşı tarafın telefonuna indikten ve hesabınıza güvenli bir şekilde girdikten sonra geriye yapmanız gereken tek şey kalıyor o da kullanmak istediğiniz özellikleri seçip, telefonda gerekli izinleri vermeniz.

Uygulama sizi bu noktada adım adım özellikleri seçmeniz ve izinlerini vermeniz için yönlendirecektir. İyi bir şekilde okuduğunuzdan ve özellikle konum, mobil veri, telefonun mikrofonuna erişim gibi izinleri verdiğinizden emin olunuz.

Sonuç

Kişi takip etme programı ve telefon takip uygulaması insanların hayatlarını kolaylaştıran, bizi sevdiklerimize karşı şüphe duymaktan alıkoyan ve onları korumamıza vesile olan teknolojinin sunduğu nimetlerdendir.

Her şeyde olduğu gibi teknolojiyi iyi veya kötü niyetlerle kulanmak sizin elinizde. Bu telefon takip programları doğru amaçlarla kullanılması durumunda, çok faydalı olabilirler. Ama kötü niyetli kişilerin ellerine geçmesi durumunda da bizi siber saldırılara karşı savunmasız bırakabilirler. Bilinçli kullanmanızı ve yukarıda bahsettiğim lisanslı, bilinir casus yazılımları kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *