Casus Yazılım Kullanmaya Giriş

Günümüz teknolojisi hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken, bir diğer taraftan da geçmişte var olmamış problemleri de ortaya çıkarmaktadır. Yeni problemlere çözüm için de yine teknoloji devreye girmekte, insanların hayatını kolaylaştırabilme adına her ne yenilik varsa sunmaktadır.

Artık her şeyimizin akıllı telefonlarımızın olduğu şu günlerde, teknoloji uzmanları hayatlarımıza sızabilmenin en kolay yolunun bizi takip etmek olduğuna karar verip, casus yazılımları geliştirmişlerdir.

Eğer Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, maceralarının çoğunu okuyamayacaktık, çünkü gerek kalmayacaktı. Casus yazılımlar size takip etmeyi istediğiniz kişinin neredeyse aklından geçenlere kadar tüm bilgilerini telefon ekranınıza getirmektedir. Bu yazımda casus yazılımlar hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyorum. Bu programlarla ilgileniyorsanız, bu yazı tam size göre.

 

Popüler Cep Telefonu İzleme Yöntemleri Nelerdir?

Başkasının cep telefonunu izleyebilmeniz ve casusluk edebilmeniz için farklı nedenleriniz olabilir. Eşine karşı güvensizlik duyan bir kadın veya erkek olabilirsiniz. Veya çocuklarının güvenliğinden emin olup onları korumaya çalışan bir ebeveyn de. Casus yazılım konusunda değişik  yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan dört tanesini sizler için paylaşıyorum:

Telefon Numarası İle

Bu yöntemle GSM operatörlerinden ön ödemeli bir hizmet karşılığında telefon numarasının konumuna ulaşmanız mümkündür. Başka casusluk işlemi gerçekleştirmenize izin vermeyen, sadece numaranın konumuna ulaşmanızı sağlayan bir yöntemdir. Ayrıca telefon bağlantısı olmadığı durumlarda konum bilgisine ulaşmanız da mümkün değildir.

Bu yöntemde IMEI veya GPS arama takip araçları bir telefon numarasını tespit emenize yardımcı olur. GPS Phone veya Locate Any Phone uygulamalarını kullanarak bir telefonun konum bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu tür uygulamalar kullanıldığında mobil data olmaksızın da konum bilgisine ulaşmak mümkün olabilmektedir.

İnternetten ‘Profesyonel bir Casus’ Tutarak

Tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen kimi güvenlik tehditlerine karşı tavsiye etmediğim bir yöntemdir. Bunun nedeni de çok fazla özel bilginin üçüncü bir tarafın eline geçmesidir. Bilgilerin çalınması durumunu bir düşünün. Riske etmek istemeyebilirsiniz.

Bu yöntemi kişisel verilerinizin çalınma riskine karşılık tavsiye etmiyorum.Bu denli hassas olan bir konuda özellikle de bu çağda güvenmek çok büyük bir risktir ve almaya değmez. Zaten daha güvenli alternatifleri de vardır.

Wifi Kullanarak

Bu yöntem de oldukça karmaşık bir yöntemdir. Mac Spoofing en bilinenlerindendir. Fakat bu yöntemi de çok tercih etmenizi tavsiye etmiyorum çünkü hem çok karmaşık hem de data güvenliği açısından tehlikelidir. Hem de size sunacağı bilgiler aldığınız riske ve çabaya değmeyebilir.

Bu yöntemde modeminizin ve bağlandığınız ağın numarasını değiştirirsiniz ve aynı ağdaki birden fazla cihaz birbirinin verilerini görebilir hale gelir. Çok dikkatli kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde istemediğiniz bilgiler başkalarının eline geçebilir ve bu da olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Ayrıca pek çok anlık mesajlaşma uygulamaları da bu yönteme karşı mesajlarını şifreleyerek önlem almışlardır.

Casus Yazılım

Tavsiye edilen ve en içiniz rahat kullanabileceğiniz yöntem kesinlikle telefon casus yazılım programlarıdır. Kişiye özeldir ve üst düzey korumaya sahiplerdir. Verilerin üçüncü şahısların ellerine geçme riski yoktur.

Uygulamadan uygulamaya veya kullanacak olduğunuz üyelik paketlerine göre değişiklikler gösteriyor olsa da casus pro yazılımlar size ihtiyacınız olan bilgileri en güvenli şekilde ulaştırır.

Cihazınızın işletme sistemi ister IOS ister Android olsun, size en uygun casus programı bulacağınızdan eminim. Tek yapmanız gereken nelere ihtiyacınız olduğuna karar verip, size en uygun uygulamayı ve üyelik paketini seçmek olacacaktır.

Ayrıca bu uygulamalar sayesinde yakınlarınızın:

 • Telefon rehberine ulaşabilir, kişileri görüntüleyebilirsiniz,
 • Yapılan ve alınan tüm arama kayıtlarına ulaşabilirsiniz,
 • Telefona gelen giden tüm mesajları okuyabilirsiniz,
 • Telefonun konumunu ve gidilen yerleri görebilirsiniz,
 • Telefona yüklenen uygulamaları ve içeriklerini görebilirsiniz.

Yukarıdaki ortak özelliklerinin yanı sıra bu tür uygulamalar size daha pek çok çeşitli casusluk hizmeti sunmaktadır.

 

Bu uygulamaların bir diğer avantajı da takip edilen kişinin siz tarafından haberdar edilmedikçe, takip edildiğini asla anlayamamasıdır. Bu özelliği sayesinde bu programlar gerçek birer casus programlarıdır. Hatta kendilerine ‘ghost program’ yani ‘hayalet uygulama’da denilir. 

Tıpkı bir hayalet gibi, kurulumu yapılan telefonda varlığını telefon sahibine belli etmez, gerekli güncellemelerini ekran kilidi kapalı ve telefon şarj halindeyken yapar. Kesinlikle bildirim göndermez ve telefon sahibinin dikkatini çekecek bir şüpheli bir işlem gerçekleştirmez.

En İyi 3 Casus Programı 2021

Casus yazılım programları arasında en çok tercih edilen ve benim de şahsi olarak tavsiye edecek olduğum yöntem olan casus programları arasından en etkin üç tanesini sizler için seçtim. Aşağıda ayrıntılı olarak açıklayacağım üç telefon casus yazılım programını sunuyorum.

İster işveren olur, ister ebeveyn veya karısının veya kocasının sadakatinden endişe duyan başka bir eş, bu uygulamalar tam size göre olabilir.

mSpy

Spy yazılım yani casus yazılım denilince akla ilk gelecek olan uygulama tartışmasız mSpy‘dır. Bu uygulama casus telefon programları arasında en çok kendini geliştirmiş, kullanımı çok kolay, müşteri odaklı ve kendisini müşterilerinden gelen yorumlar ile her geçen gün geliştiren bir son teknoloji ürünü uygulamadır.

Mspy ile karşı tarafın telefonundan yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Programı indirdikten sonra kullanmak istediğiniz özellikleri onaylayıp, kullanmayı istemediklerinizi kapatabilirsiniz.

Mspy karşı tarafın telefonunda varlığını asla belli etmez. Yani takip ettiğiniz kişinin sizin onu takip ettiğini anlamasına imkan yoktur. Bunu sağlayabilmek için en baştan önleminizi almanız da gerekmektedir. Uygulamayı karşı tarafın telefonuna indirdikten sonra uygulamayı gizle seçeneğini seçip gizli modda tutmayı unutmayın. Aksi takdirde herhangi bir uygulama gibi karşı tarafın telefonunda varlığını sürdürecektir.

Siz gizle seçeneğini seçmeniz halinde ise telefonun sahibinin uygulamanın varlığından haberdar olması asla mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de bu tür uygulamalara hayalet uygulamalar da denir.

Bu popüler casus yazılım uygulaması ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • WhatsApp, Viber, Telegram gibi tüm anlık mesajlaşma uygulamalarını takip edebilme,
 • Telefonda yüklü tüm uygulamaların içeriğine ulaşabilme ve hatta değişiklikler yapabilme,
 • Telefona gelen ve giden tüm email, mesaj, SMS vs görüntüleyebilme,
 • Telefon rehberini görüntüleyebilme ve kayıtlı kişilerin kimliklerini tespit edebilme,
 • Son aranan, arayan numaraları ve cevapsız aramaların kim olduğunu kontrol edebilme,
 • GPS sayesinde anlık konum tespiti yapabilme,
 • Telefonda kayıtlı resim, dosya, video tüm içeriğe ulaşım,

gibi işlemlerin yanı sıra seçtiğiniz uygulama paketine göre daha farklı özelikler sizin hizmetinizde olacaktır.

SpyBubble

Bir diğer popüler ve çok kullanışlı casus yazılım uygulaması ise SpyBubble’dır. Alanında uzman mobil uygulamacı yazılımcılar tarafından geliştirilen bu casus uygulama sıklıkla evli çiftlerde güvensizlik nedeniyle ve çocuklarının okul ve okul dışında güvenliğinden endişe duyan anne babalar tarafından kullanılır.

SpyBubble uygulaması ile diğer pek çok casus yazılım uygulamalarından farklı olarak hedef telefonun etrafındaki sesleri dinleyebilir, bunları kaydedebilir hatta telefon görüşmelerini dinleyip kaydedebilirsiniz.

Örneğin size yalan söylediğini düşündüğünüz bir yakınınızın gerçekten okulda, iş yerinde veya spor salonunda olup olmadığını ögrenmek için uygulamanın etraftaki sesleri dinleme özelliğini kullanabilir, karşı tarafın doğruyu söyleyip söylemediğinden emin olabilirsiniz. SpyBubble bu özelliği nedeni ile sıkça işverenler tarafından da tercih edilmektedir.

SpyBubble sayesinde yapabileceğiniz temel işlemler şöyle özetlenebilir:

 • Telefonu bir dinleme cihazı gibi kullanabilme, etraftaki sesleri dinleyebilme,
 • Telefon görüşmelerini dinleyip kaydedebilme,
 • Telefonu kullanarak ses kaydı alabilme,
 • Telefondaki tüm mesajları görüntüleyebilme,
 • İnternet tarayıcısından arama geçmişini görüntüleyebilme,
 • Telefonda kayıtlı tüm medyayı ve dosyaları görüntüleyebilme,
 • Telefonda indirilmiş uygulamaların içeriklerine ulaşabilme, değişiklikler yapabilme,
 • Cihazın konumunu tespit edebilme, gidilen yerleri takip edebilme
 • Telefon rehber ve arama kayıtlarını görüntüleyebilme, kişilerin kimlik tespitini yapabilme,
 • E-posta ve mesajları okuyabilme,

ve daha bunlar gibi pek çok hizmet sunmaktadır.

MobileSpy

Casus yazılım dendiğinde hemen akla gelecek bir diğer uygulama da MobileSpy. Sadece Android telefonlarla uyumlu çalışan MobileSpy sizi gerçek bir casus gibi hissettirmek için tasarlanmış.

IOS işletme sistemli cihazlarınızda (iphone ve ipad gibi) Jailbreak işlemini gerçekleştirerek bu uygulamayı indirmeniz mümkündür.

Son teknoloji trendlerine ayak uydurmuş ve hiç bir ayrıntıyı gözden kaçırmamayı kendine görev bilmiş olan bu uygulama ile karşı tarafın her anı her aktivitesi anında sizin ekranınızda görünmektedir.

Diyelim ki takip ettiğiniz kişi sizden bir şekilde şüphelenmeye başladı ve telefonunu kurcaladığınızı veya bir şekilde ulaştığınızı düşünüyor ve bu nedenle de sizin görmenizi istemediğiniz mesajlarını ve aranan numaraları siliyor.

Peki MobileSpy bu noktada ne yapıyor dersiniz? Elbette silinen içeriği sizin için saklıyor ve gün sonu raporunda size sunuyor! Bir casustan bekleyeceğinizden çok daha fazlasını parmaklarınızın ucuna getiren bu uygulamanın birçok paket seçeneği bulunmaktadır.

Siz de size en uygun olanını seçtikten sonra 7 gün 24 saat gözleri hep açık bir hafiyeye sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

MobileSpy ile yapabileceğiniz bir takım işlemler şöyle sıralanabilir:

 • Telefondaki silinen içeriği kaydetme özelliği ve size tüm verileri sunabilme,
 • Telefondan kaldırılan uygulamaların takibi, kaydı ve size sunulması,
 • Telefondaki tüm mesajlara erişim,
 • Anlık mesaj uygulamalarını indirip kaldırabilme,
 • E-posta ve SMS kontrolü yapabilme,
 • Telefon rehberi kayıtlarına erişim,
 • Kayıtlı numaraların kimlik tespiti,
 • GPS verilerini kullanarak konum geçmişini ve anlık konumu görüntüleme,
 • Telefonda var olan tüm verileri görüntüleyebilme
 • Belirlediğiniz durumların karşı taraf tarafından gerçekleştirilmesi durumunda alarm kurup haber alabilme,

ve daha pek çok işlem sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Telefon Casus Programı Nasıl Kullanılır?

Hepimizin yeri gelip ihtiyaç duyabileceği bu casus yazılımlar nasıl kullanılır sorusunun cevabı hiç de zor değil. Size bu noktada vereceğim ilk tavsiye hangi ürünü kullanmak istediğinize karar vermek için biraz araştırma yapmanız. Zira bu yazımda da tam olarak size bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorum.

Bu tür casus yazılım programlarının pek çoğu ücretlidir. O kadar özenle hazırlanmışlardır ki ve güvenliğiniz veri gizliliği onlar için çok önemlidir ve tüm bu işlemler oldukça maliyetli olduğundan dolayı bu uygulamalar da ücretli olmak zorundadırlar.

Her ne kadar ücretsiz hizmet vermeye devam eden kimi uygulamalar olsa da size tavsiyem ürünleri gözden geçirip, hangisinin sizin beklentilerinize tam karşılık verdiğini bulmanızdır. Bunu ister arama motorlarına yazarak isterseniz de direkt Google Play veya App Store’dan aratarak da yapabilirsiniz.

İndirmek istediğiniz programa karar verdikten sonrası gayet kolay işlemlerden ibarettir. Telefonunuzun ve karşı tarafın telefonunun işletim sisteminin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Hatta indirmek istediğiniz uygulamayı ararken bunu göz önünde bulundurmanızı da tavsiye ederim.

Sonrasında ise yapmanız gereken Andorid için Google Play mağazalarından, IOS için ise App Store mağazalarından seçtiğiniz uygulamayı indirmektir.

Nasıl Kayıt Olurum?

Tercih ettiğiniz casus yazılımı telefonunuza indirdikten sonra IOS cihazlarda icloud yedekleme üzerinden verilere erişeceğiniz için, uygulamayı yüklemeden önce iCloud yedekleme yapmanız gerekir. Android cihazlarda bu işleme gerek duyulmaz.

Kayıt olmak için üyelik bilgilerinizi girip, kullanmak istediğiniz uygulama özelliklerine gerekli izinleri verip, kendi telefonunuza bağlantıyı yapmanız gerekmektedir.

Uygulama sizi bu doğrultuda yönlendirecektir. Siz sadece eğer karşı tarafın haberi yoksa ‘Gizle’ seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Yoksa uygulama telefon sahibinden gizlenemez ve takip ettiğiniz anlaşılabilir.

Doğru Üyeliği Nasıl Seçerim?

Casus yazılım programları hakkında gerekli araştırmayı yaparken seçtiğiniz uygulamanın paket ve üyelik avantajlarını ayrıntılı incelemeniz size en uygun üyelik paketini seçmenizde yardımcı olacaktır.

Kullanmak istediğiniz casusluk işlemlerine karar verip onlara uygun bir üyelik seçmenizi tavsiye ederim.

Kullanmayı istemeyeceğiniz özelliklere sahip bir üyeliği satın alıp fazladan ücret ödemenize hiç gerek yoktur. Bu nedenle seçiminizi ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda yapmanız en akıllıca tercih yapmanıza imkan sunacaktır.

Örneğin kimi üyelikler etraftaki sesleri dinleyebilmeniz için ekstra ücret talep etmektedir. Eğer sizin yapmak istediğiniz takip işlemleri arasında önceliğiniz bu değilse, elbette saha standard bir paket alarak ekstra ücret ödemeden casus yazılımınızın imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Mspy Kontrol Panelinde Neleri Görebilirim?

Casus yazılım programının kontrol panelinde size karşı tarafın cihazında olan biten her şey anlık olarak yansıtılır. Yukarıda bahsettiğim üzere, programdan programa ufak değişiklikler söz konusu olsa da, örneğin mSpy uygulamasının kontrol panelinde:

 • Hedef cihazın telefonunda kayıtlı uygulamaları,
 • Telefon rehberini,
 • Hedef telefon sahibinin mesajlarının tamamını,
 • Arama geçmişini,
 • Rehberdeki kayıtlı kişilerin gerçek kimliklerini,
 • Konum bilgilerini,
 • Medya ve dosya klasörlerini

ve daha bilmek ve öğrenmek istediğiniz telefonda mecvut birçok içeriği görmeniz mümkündür.

Casus Yazılımı Telefona Uzaktan Yüklemek Mümkün Mü?

Ne yazık ki, bir Android telefona uzaktan casus yazılım yüklemek mümkün değildir. Programı karşı tarafın telefonuna yükleyebilmeniz için karşı tarafın telefonuna bir kez erişmeniz yeterlidir.

Bunun için elbette hedef telefonun şifrelerini ve hatta iphone ve icloud bilgilerini girmeniz gerekir (IOS cihazlar için).

Karşı tarafın telefonuna ulaşım sağladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak bir iphone telefona casus yazılım yükleyebilir ve kurabilirsiniz:

İlk adım olarak Ayarlar menüsünden iCloud ayarlarını açıp, iCloud yedekleme yapmanızdır.

Sonrasında ise:

 1. mSpy web sitesini açın ve satın almak istediğiniz aboneliği bulun,
 2. Bir hesap oluşturmak için talimatları uygulayın,
 3. iCloud bilgilerinizi girin ve kurulumu tamamlayın.

Uygulama telefona ulaştıktan sonra uygulamayı açın ve:

 1. iPhone veya iPad için ‘Jailbreak Yok’ seçeneğini tıklayın,
 2. Tüm senkronize edilmiş verilere erişebilmek için en az 24 saat bekleyin.

İşte bu kadar. Sonrasında kendi telefonunuzun ekranından takibinizi yapabilirsiniz.

Sonuç

Günümüz teknoloji çağında en yakın arkadaşlarımız da düşmanlarımız da cep telefonlarımız. Artık ileriki yıllarda filmlere dizilere konu olacak karakterler de yine onlar. Hayatımızda bu denli söz sahibi olan cep telefonlarımız sayesinde güvenliğimizi de sağlayabiliyoruz.

Bu denli hem çok kolay hem de yaşaması çok zor ve tehlikeli olan dünyamızda, sevdiklerimizi korumak, onları olası tehlikelere karşı korumak için yine en yakın arkadaşımız teknolojiye sığınabiliriz.

Geliştirilmiş casus yazılım programları sayesinde artık çocuklarınızın nerede, kimlerle olduğunu merak etmenize gerek yok. Size onları 7 gün 24 saat takip etme imkanı sunan bu casus yazılımları kullanarak, içiniz daha rahat bir şekilde başınızı yastığa koyabilir veya kendi işlerinize odaklanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *