Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma 2021: En İyi Yöntemleri

Günümüz haberleşme araçları arasında kendisini en üst sıralara kısa bir sürede yerleştiren akıllı telefonlarımız, bize pek çok aracın sunacağı birçok hizmeti bir arada sunmaktadır. Akıllı telefon uygulamaları ise ciddi bir rekabet içinde olan ve git gide büyüyen bir pazar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Anlık mesajlaşma uygulamaları ortaya çıktığından beri çok azımız SMS gibi diğer yöntemlerle haberleşmektedir. Hele bu anlık mesajlaşma uygulamalarının arasında bir tanesi var ki duymayan hatta kullanmayan insan neredeyse yok: WhatsApp.

Bu popülerlik akıllara hemen ‘WhatsApp mesajlarını okumak mümkün mü?’ sorusunu getiriyor. Bu sorunun cevabını bu yazımda ayrıntılı olarak veriyorum ve cevap ‘evet’.

 

 

Başkasının WhatsApp Mesajları Nasıl Okunabilir?

Başkasının Whatsapp mesajlarını görme için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunları kısaca özetlemek gerekirse; WhatsApp Web, Whatztrack, WhatsApp Sniffer ve benim de kesinlikle tavsiye ettiğim ve pek çok avantaja sahip telefon takip uygulamaları yani casus yazılımlardır.

Gelin bu yöntemleri daha ayrıntılı inceleyelim.

WhatsApp Web

WhatsApp Web size WhatsApp mesajlarınıza bir internet tarayıcısı üzerinden ulaşmanıza imkan veren bir web servisidir. Genellikle WhatsApp kullanıcıları tarafından rahatlıkla kulanılan bu tarayıcı hizmeti size başkasının WhatsApp mesajlarını okuma fırsatı sunabilir. Şöyle ki telefondaki WhatsApp uygulaması ile tarayıcı arasındaki bağlantının yapılmış olduğu durumlarda tarayıcıdan WhatsApp Web sayfasını açtığınız anda mesajlara anında ulaşma şansı doğmaktadır. 

Karşı tarafın telefonuna ulaştıktan sonra yapanız gerekenler şunlardır:

 • Telefon sahibinin haberinin olmadığından emin olarak telefonu bilgisayarınızın yanına götürün,
 • Telefonun internet bağlantısı olup olmadığından emin olun,
 • Telefonun tuş kilidini açarak WhatsApp uygulamasına girin,
 • Bu arada bilgisayarınızdan da bir sayfa açarak web.whatsapp.com adresini yazın,
 • Web sayfasında karşınıza çıkacak olan QR kodunu  okutmak için hedef telefonun WhatsApp uygulamasını açın,
 • WhatsApp Web ikonuna tıklayıp + kısmından QR kodunu okutun

Yukarıdaki adımları takip edip, kodu okuttuğunuz anda, internet tarayıcısı üzerinde hedef WhatsApp hesabı açılacaktır. Telefonu aldığınız yere şüphe uyandırmadan bırakabilir ve bilgisayarınız üzerinden mesajları okuyabilirsiniz.

Artılar: Ücretsiz olması sizin için en büyük avantajlarından biridir. Herhangi bir bilgisayardan ve tarayıcıdan kolayca açmanız mümkündür. Kimi durumlarda telefon şifresini bile bilmenize gerek kalmayabilir.

Eksiler: Karşı taraf WhatsApp Web’in açık olduğundan haberdar olabilir. Bazen telefonda WhatsApp bildirimi gibi WhatsApp Web açık diye bildirim gidebilir. Hatta bağlı olan bilgisayarın IP bilgilerini bile görebilir. Ayrıca hedef telefon bılgısayardan uzaklaştıkça bağlantı sinyali de azalır ve mesajları okumak güçleşir. Her zaman dilediğiniz yerde whatsapp takibi yapamazsınız.

Whatztrack

Whatztrack bir WhatsApp takip programı. Uygulama size çocuklarınızı, arkadaşlarınızı ve eşiniz veya sevgilinin whatsapp mesajlarını okuma fırsatı sunar.

Whatztrack sayesinde:

 • Tüm WhatsApp arkadaşlarınızı takip edebilir,
 • Ne zaman çevrimiçi veya çevrimdışı olduklarını görebilir,
 • Çevrimiçi olduklarında bildirim alabilir,
 • Sizi engellemiş olsalar dahi çevrimiçi olup olmadıklarının takibini yapabilir,
 • Siz uyuyor ve bildirimlerinizi kontrol etmiyor olsanız dahi uyandığınızda bildirimleri görebilir,
 • Kendi WhatsApp hesabınız açık olmasa dahi istediğiniz kişilerin takibini yapabilirsiniz.

Artılar: Gerçek zamanlı bildirimler alabilmeniz en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca aldığınız hizmetlere göre de gayet ucuz bir uygulamadır. Çok büyük miktarlar ödemeden whatsapp mesajları okuma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz kadar kişinin takibini yapabilirsiniz. Bir kişi ile sınırlandırılmazsınız. 7 gün 24 saat hiç aksamadan takip yapılır ve güvenli bir uygulamadır.

Eksiler: Tüm WhatsApp kişilerinizin takibini yapabilseniz de uygulamanın size sunduğu sadece kişilerin çevrimiçi olup olmadıkları ve hangi saatlerde daha yoğun uygulamayı kullandığını gösteren raporlardır. Yani başkasının whatsapp mesajlarını görme mümkün değildir.

WhatsApp Sniffer

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma yöntemlerinden bir başkası da çok tavsiye etmesem de WhatsApp Sniffer’dır. 

Eğer 2016 yılı öncesinde bu yazıyı yazıyor olsaydım, bu yöntemi size tavsiye ediyor olabilirdim, fakat WhatsApp ve daha pek çok uygulama, WhatsApp Sniffer kullanarak mesaj okuma riskini ortadan kaldırma adına pek çok önlemler aldı. 

Bunlardan en önemli adımı da 2016 yılında tüm WhatsApp mesajlarını kripto dilinde şifreleyerek tüm kullanıcılarının mesajlarının okunmasının önüne geçmeye çalıştı.

Artılar:Bu yöntemi etkili bir şekilde kulanabilir ve şifreli mesajları açabilirseniz, mesajları okumanız ücretsiz ve kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

Eksiler: Yukarıda söylediğim üzere genelde bu yöntem artık vakit kaybı olarak değerlendirilebilir. Pek çok uygulama bu yöntem için önlemlerini çoktan almıştır.

Telefon Takip Uygulamaları

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı ios ve android denilince akla gelecek olan ve en tercih edilen yöntem olan telefon takip uygulamaları, benim de size kesinlikle tavsiye edeceğim bir mesaj okuma yöntemidir. Hatta bu uygulamaları kullanarak başkasının whatsapp mesajlarını okumakla kalmaz, bunun yanı sıra daha birçok casusluk hizmetine de sahip olursunuz.


Bu tür uygulamalar genellikle size üyelik paketleri halinde sunulur. Yapmak istediğiniz casusluk işlemlerine göre hangi üyeliğin sizin için en uygun olduğuna karar vererek seçiminizi yapabilir, uygulamayı telefona yüklerken de gerekli izinleri de kullanmayı istediğiniz özellikler doğrultusunda verebilirsiniz.

Telefon takip uygulamaları kullanarak yapabileceğiniz temel işlemler şunlardır:

 • Whatsapp mesajlarının tamamını görebilme,
 • İzlenilen kişinin telefonu ile konumunu takip edebilme,
 • Arama geçmişini görebilme,
 • Telefondaki uygulamaları görebilme.

Bunların yanı sıra üyelik paketlerinize göre size özel, hayatınızı kolaylaştıracak birçok özeliği bünyesinde barındıran bu takip programları sizin ihtiyaçlarınıza yönelik şekillenmektedir.

Bu programların en büyük avantajı kullanıcı odaklı olması ve her şeyin sizin güvenliğiniz ve rahatlığınız için tasarlanmış, düşünülmüş olmasıdır. Ayrıca bir problem yaşadığınızda arayıp destek alabileceğiniz müşteri hizmetleri servisleri de bulunmaktadır.

Bu tür yazılımlar genellikle ücretlidir ve maliyetleri de azımsanamayacak kadar yüksek olabilir. Gerçi ücretsiz hizmet verenleri de vardır. Google arama motoruna ‘başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz‘ yazmanız durumunda ücretsiz hizmet alabileceğiniz yazılımlarla da karşılaşabilmeniz mümkündür.

En İyi 3 Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Yazılımı

Çok severek ve içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu casus yazılımlardan en işinize yarayacak ve en güvenilir 3 tanesini sizler için seçtim ve aşağıda ayrıntılı olarak özelliklerinden bahsedeceğim.

mSpy

Sevgilinin whatsapp mesajlarını okuma veya başkasının whatsapp mesajlarını görme deyince aklımıza ilk gelecek telefon takip uygulaması kesinlikle mSpy olacaktır. Alanında uzman kişiler tarafından uzun yıllar süren çalışmaların sonucu olarak ortaya çıkan mSpy, her geçen gün müşterilerinden gelen dilek ve önerileri dikkat alarak kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmektedir.

Bu uygulama sayesinde sevdiklerinizin size yalan söyleyip söylemediğini öğrenebilecek, onları olası tehdit ve tehlikelere karşı koruyabileceksiniz.

Mspy size bir ajan gibi hissettirecek ve kendi telefonunuz üzerinden karşı tarafı adım adım takip etme imkanını bulacaksınız. Üyelik anlaşmalarına göre değişiklikler gösterse de mSpy‘ın size sunacağı temel imkanlar şunlardır:

 • WhatsApp mesajları okuma,
 • Telefondaki SMS‘leri okuma ve silebilme,
 • Telefonda yüklü olan mobil uygulamaları görme ve kaldırıp yenilerini indirebilme,
 • Telefon rehberine erişim,
 • Arama kaydını görüntüleyebilme,
 • Aranan numaraların kim olduğunu bulabilme,
 • Arama motoru geçmiş bilgisine erişim,
 • Kişinin konum bilgilerine ulaşabilme.

SpyBubble

SpyBubble size sadece whatsapp mesaj okuma hizmeti vermekle kalmayıp, duyduğunuzda çok heyecanlanacağınız daha başka bir çok özelliğe sahip olan da bir telefon takip programıdır.

Yukarıdaki telefon takip programının hizmetlerine ek olarak, SpyBubble size karşı tarafın telefonunu bir ses kayıt cihazı olarak kullanmanıza olanak sağlar. Böylelikle, sizin izlemeyi istediğiniz kişinin telefonunda olan biteni öğrenmekle kalmayıp, onların etrafındaki sesleri dinleyip kaydedebilirsiniz.

Telefon görüşmelerini de yine kaydedip dinleyebilirsiniz. SpyBubble sayesinde yakınlarınızın size yalan söyleyip söylemediğini öğrenmek artık çok kolay.

Yukarıdaki özelliklere ek olarak SpyBubble sayesinde:

 • Telefonu ve uygulamayı kullanarak dilediğiniz zaman ses kaydı yapabilir,
 • Telefonun etrafındaki sesleri dinleyebilir,
 • Telefon konuşmalarını dinleyip kaydedebilirsiniz.

MobileSpy

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı android denilince düşünülecek olan uygulama tartışmasız MobileSpy’dır. Sadece android telefonlar ve tabletlerde çalışan MobileSpy Jailbreak işlemi uygulanması durumunda ios telefon ve ipadlerde de çalışabilmektedir.

MobileSpy uygulamasının herhangi bir üyelik paketini almanız durumunda sizin kendi telefonunuzdan ulaşabileceğiniz bir canlı kontrol paneli özelliği sunuyor. Bu kontrol paneli sayesinde pek çok casusluk işleminizi görüntüleyebiliyor ve gerekli kontrollerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca MobileSpy size öyle bir özellik daha sunuyor ki, karşı tarafın size karşı ne denli dürüst olduğunu anlamanızı kolaylaştırıyor. MobileSpy sayesinde takip ettiğiniz kişi mesajlarını, telefon görüşmelerini, herhangi bir resmi veya dosyayı silmesi durumunda bile, silinen içerik hemen sizin ekranınızdaki canlı kontrol paneline kaydediliyor.

Yani MobileSpy sayesinde yapabileceğiniz ekstra işlemler şunlardır:

 • Silinen tüm içeriği kendi ekranınızdan görebilmek,
 • Yüklenip kaldırılmış uygulamaları izleyebilmek,
 • Belirlediğiniz durumlarda alarm kurup işlemin gerçekleşmesi durumunda bildirim alabilmek.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamaları kullanmak sandığınızdan daha da kolaydır. Her bir casus program, kendisine özel kullanma kılavuzları ve videolar hazırlamıştır. Ayrıca sık sorulan sorular ve destek birimleri de bulunmaktadır. Takip programları sayesinde whatsapp mesajlarını okumak gerçekten çocuk oyuncağı. Siz de yapabilirsiniz.

Uygulamayı Kullanarak Hangi WhatsApp Verilerine Ulaşabilirsiniz?

Uygulamayı kullanarak ulaşmak istediğiniz tüm whatsapp verilerine ulaşabilirsiniz. Alınan mesajlar, gönderilen resimler ve dosyalar, yapılan sesli veya görüntülü konuşmalar gibi whatsapp’ın size sunduğu tüm hizmetlerden faydalanabilir, karşı tarafı gözlemleyebilirsiniz.

Başka Nelere Ulaşabilirsiniz?

Başkasının whatsapp mesajlarını okumak dışında yapabileceğiniz pek çok işlem bulunbmaktadır. Bunlardan bazıları:

 • Konum tespiti yapabilme,
 • Arama geçmişini görüntüleme,
 • Telefondaki uygulamaları indirip kaldırabilme gibi kontrolün sizde olmasını sağlayacak işlemlerdir.

Diğer Avantajları

Bu tür casus yazılımların size sunduğu onlarca avantajlar vardır. Bunlardan bazıları:

 • Jailbreak işlemine gerek kalmadan ios telefonlara indirebilme,
 • Müşteri hizmetleri servisleri,
 • Veri gizliliğini sağlaması.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Programı Telefona Nasıl İndirilir?

Whatsapp mesaj okuma için bazı programlar Google Play ve App Store mağazalarında mevcuttur. Ancak daha büyük bir seçenek kümesi arıyorsanız, telefonunuza indirmek için yapmanız gerekenler:

 Android telefon için:

 1. Kullanmak istediğiniz uygulamanın resmi web sitesini ziyaret edin,
 2. Hesabınızı oluşturun ve bir abonelik seçin,
 3. Uygulamayı hedef telefonunuza indirin,
 4. Tüm talimatları e-posta ile alın.
 5. Uygulamayı kurun.

iPhone için:

 1. Uygulamanın resmi web sitesini açın,
 2. Hesabınızı oluşturun ve jailbreak olmadan bir abonelik seçin,
 3. Uygulamayı hedef iPhone’unuzla senkronize etmek için talimatları izleyin. 

Sonuç

Yakınlarınıza güvenmemek için onlarca nedeniniz olduğu gibi onların etrafındaki insanlara da güvenmemek için daha fazla nedeniniz olabilir.

Telefon takip programları sayesinde sevdiklerinizin mesajlarını okuyabilecek, onları ve kendinizi olası tehlikelere karşı koruyabileceksiniz.